3. Георги Младенов си каза сбогом с баскетбола (снимки+видео)

Георги Младенов си каза сбогом с баскетбола (снимки+видео)

Левски загуби от европейския шампион Панатинайкос в емоционален мач пред пълни трибуни

Подобаващо и по шампионски един от най-големите баскетболисти на България за всички времена Георги Младенов си каза сбогом с баскетбола.

Жоро Младенов игра в приятелския мач на Левски срещу европейския шампион Панатинайкос в Арена „Армеец“. Точно 12 секунди преди края на мача, със сълзи на очи, големият шампион даде легендарната фланелка с номер 12 на своя син Борислав, който символично продължи пътя на фамилията си, докато татко му закачи обувките си на пирона.

В срещата Панатинайкос очаквано победи нашия гранд, който се представи повече от достойно – 97:78.

След реч на министъра на спорта Свилен Нейков, срещата започна, а Георги Младенов бе в стартовия състав. Гърците обаче започнаха повече от сериозно мача и след първите пет минути поведоха с 9:0 точки. След това обаче играчите на Тити Папазов се отпуснаха и започнаха да играят равностойно на своя именит опонент. При 18:24 завърши първата част.

През втората Левски съумя и да поведе. При 32-33, Арън Харпър получи правото да изпълни два наказателни удара, които не сгреши и „сините“ се измъкнаха с точка напред.  Все пак обаче срещу Левски бе тимyt на Панатинайкос, който затвори с 43-38 частта преди полувремето.

Третата част стартира с няколко поредни точки за Панатинайкос. Водените от звездата Диамантис баскетболисти поведоха със 74:59 точки след края на третата част, а в четвъртата задържаха аванса си и победиха с 97:78 нашият отбор.

Около 7 000 зрители наблюдаваха двубоя, който бе част от предсезонната подготовка и на двата тима. Най-резултатни за Левски бяха Арън Харпър и Хрисимир Димитров, които завършиха съответно с по 20 и 17 точки.

След края на срещата Младенов получи куп подаръци и без поздравен от множество хора.

По време на срещата бяха събрани и 7800 лв. като помощ за бременната съпруга на нашия колега журналист Евлоги Атанасов, който почина внезапно преди няколко месеца и бе един от най-големите специалисти в областта на баскетбола в България.

Стартова петица на Левски: Харпър, Ангелов, Евтимов, Златин Георгиев и Георги Младенов;
Стартова петица на Панатинайкос: Марич, Патрик Калатис, Смит, Логан;

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки