3. Голдън Стейт победи шампиона Лейкърс със 110:91 в предсезонната подготовка

Голдън Стейт победи шампиона Лейкърс със 110:91 в предсезонната подготовка

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи шампиона на НБА Лос Анджелис Лейкърс със 110:91 в трети мач от предсезонната си подготовка.

Срещата се игра в препълнения „Л.А. Форум”. Уориърс започна да гради преднината си в ранните минути на мача. Ефективните защита и нападение на Голдън Стейт предизивкаха 10 търноувър-а в  рамките на първата част.

Монта Елис поведе Уориърс с 24 точки и осем асистенции, докато Келена Азубуике добави 18 точки със 7 от 9 точни стрелби. Лейкърс не бе играл повече от 10 години на „Форум-а” и за нещастие на Коби Брайънт, Пау Гасол и треньорът Фил Джаксън „езерняците” загубиха при завръщането си. Коби реализира 15 точки, Андрю Бинъм бе най-резултатен с 19, а Гасол прибави 12.

За следващия си мач Голдън Стейт ще пътува за Палм Спрингс, където ще изигра традиционния за НБА мач на открит корт в Индиън Уелс срещу Финикс Сънс.