3. „Горещите” "изпържиха" шампиона след продължения – 114:111

„Горещите” "изпържиха" шампиона след продължения – 114:111

Отборът на Маями Хийт записа изключително престижна победа в своята зала „Американ Еърлайнс Арина”, след като надделя със 114:111 след продължения над шампиона ЛА Лейкърс в мач от редовния сезон на НБА.

Срещата започна изключително равностойно като в двата тима така и не успяваха да натрупат преднина. В крайна сметка домакините спечелиха първата четвърт с 27:26, а през втората бяха малко по-убедителни, взимайки я с 20:18. Така на полувремето Маями водеше с 47:44 срещу „езерняците”.

В началото на второто полувреме гостите от Лос Анджелис се събудиха и взеха инициативата в своите ръце, водени от вездесъщия Кобе Брайънт. В крайна сметка в тази трета четвъртина Лейкърс разби „горещите” с 30:21 и в общия резултат вече водеше със 74:69. В четвъртата част двата отбора отново се захапаха здраво и трудно някой успяваше да откъсне пред другия. Все пак домакините съумяха да я спечелят с 31:25, което означаваше, че победителят в този мач ще се реши след продължение.

В него на сцената излезе лидерът на Хийт Дуейн Уейд и въпреки неимоверните усилия на Кобе Брайънт, Лейкърс загуби тази среща със 111:114. Най-полезен за домакините от Маями бе Дуейн Уейд, който вкара 27 точки, направи 5 борби и 14 асистенции. За „езерняците” пък най-добър бе Кобе Брайънт, който реализира 39 точки, направи 2 борби и 4 асистенции. В класирането Маями е на 8-мо място в Източната конференция, докато Лейкърс продължава да е на първо място в Западната конференция.

Ето и останалите резултати от играните тази нощ мачове:

Чикаго Булс – Мемфис Гризлис 96:105

Финикс Сънс – Юта Джаз 108:116

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича