3. Хасково, Дунав и Левски записаха победи

Хасково, Дунав и Левски записаха победи

Трите тима стигнаха до успехи в XXV кръг на женската НБЛ

Хасково 2012 победи гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) с 90:82 (23:27, 22:10, 21:26, 24:19) в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Петко Маринов спечелиха първата част, но в края на втората домакините стигнаха до обрат - 34:33.

След равностойни трети 10 минути баскетболистките на Хасково запазиха преднината си, а в началото на последната част поведоха с 8 точки и до края не изпуснаха водачеството си.

Лидия Върбанова изигра силен мач за Хасково 2012 и записа 28 точки и 9 борби. Уолтия Рол се отличи с 24 точки, 11 борби и 9 асистенции. За Нефтохимик Анета Митева вкара 21 точки, 18 точки и 11 борби записа Глория Браун, а с 16 точки и 8 борби се отчете Лорън Бел.

В София Левски се наложи над Берое (Стара Загора) със 73:66 (24:18, 16:17, 19:16, 14:15) точки. "Сините" водеха почти през целия двубой. Берое направи силна серия в последните 10 минути и след серия от 14:0 направи обрат 65:64 3:35 минути преди сирената. Левски отговори с 9 безответни точки и стигна до победата.

23 точки, 7 борби и 4 асистенции за "сините" записа Шарел Алън, 16 точки добави Ралица Нанева, а с 12 точки, 5 борби и 5 асистенции се отчете Наташа Попович. За Берое 20 точки, 6 асистенции и 5 борби записа Ивелина Вранчева, а с 19 точки и 9 борби завърши Валерия Каст.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)