3. Химки излъга Армани Джийнс

Химки излъга Армани Джийнс

Руският Химки надви със 72:68 като гост Армани Джийнс Милано в мач от Група "D" на Евролигата и записа трета победа от началото на турнира. Италианският тим имаше 4 точки преднина на почивката, но руският отбор бе по-добрият през второто полувреме и успя да излъже противника си.

В основата на победата бе фантастичната далечна стрелба на баскетболистите на Химки, които вкараха 14 тройки от 25 опита. Гостите бяха много стабилни и при стрелбата от фаул, като реализираха 18 от 20 наказателни удари.

17 точки за Химки записа Кийт Лангфорд, а Кели Макарти добави 14. За Армани Джийнс Милано Морис Финли записа 19 точки, а Йонас Мачиулис и Марко Морденте отбелязаха по 11.

Химки заема трето място в класирането в групата с 3 победи и 1 загуба. Със същият актив са и заемащите първите две места в групата отбори - Реал (Мадрид) и Панатинайкос. Армани Джийнс Милано е четвърти с 1 победа и 3 поражения.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича