3. Хюстън победи Детройт с 37 точки на Джеймс Хардън

Хюстън победи Детройт с 37 точки на Джеймс Хардън

Портлънд се справи с гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 116:106

Джеймс Хардън реализира 37 точки при победата на Хюстън над гостуващия Детройт със 105:96 в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Хардън, който беше привлечен в състава в края на миналата седмица от Оклахома Сити с 5-годишен договор за 80 милиона долара, добави 12 асистенции и 6 борби.

Детройт имаше аванс от 83:72 в началото на четвъртата част, но с четири тройки на Карлос Делфино и със силната игра на Хардън домакините стигнаха до обрат. Делфино завърши с 15 точки и 7 борби. Брендън Найт беше лидер на Детройт с 15 точки.

Портлънд се справи с гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 116:106. Никола Батюм беше най-полезен за успеха с 26 точки. Деймиън Лилард се отличи с 23 точки и 11 асистенции, а Уесли Матюс добави 22 точки за успеха.

За Лейкърс най-полезен беше Дуайт Хауърд с 33 точки и 14 борби, а Кобе Брайънт завърши с 30 точки, но това не беше достатъчно.

Индиана стигна до драматичен успех с 90:88 в Торонто след победен кош на Джордж Хил 2 секунди преди края. Дейвид Уест вкара 14 от 25-е си точки в четвъртата част, а Индиана навакса пасив от 74:84 в последните шест минути. Кайл Лоури беше лидер на канадците с 21 точки.

Сан Антонио стартира сезона с победа с успех с 99:95 в Ню Орлиънс. Тим Дънкан се отличи с 24 точки за успеха, а Тони Паркър добави 23 точки. Номер 1 от драфта на новаците Антъни Дейвис дебютира в лигата с 21 точки и 7 борби за Ню Орлиънс.

Джамал Крофърд наниза 29 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс над гостуващия Мемфис със 101:92.

Жаоким Ноа се отличи с 23 точки и 10 борби за успеха на Чикаго с 93:87 над Сакраменто.

Юта разби шампиона от 2011 година Далас със 113:94. По 21 точки за победата реализираха Мо Уилямс и Марвин Уилямс.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже