3. Хюстън победи трудно Далас с 97:94

Хюстън победи трудно Далас с 97:94

Всички резултати от мачовете в НБА

Хюстън Рокетс победи с 97:94 точки Далас Маверикс (Dallas) в среща от поредния кръг в редовния сезон на първенството на НБА. Тройка на Шейн Батие изведе Хюстън напред в резултата 2:11 минути преди сирената, а Аарън Брукс, който бе най-резултатен за победителите с 30 точки, направи разликата 6 точки в полза на "ракетите" 1:35 минути преди края на мача. Джейсън Кид от Далас пропусна да отбележи кош с финалната сирена. Джейсън Тери пък бе най-полезен за Маверикс с 20 точки.

Ник Колисън вкара два наказателни удара 4.5 секунди преди края, с които донесе победата на Оклахома Сити над Юта с 87:86 точки. След като бе точен едва в един от предишните си четири опита от наказателната линия в решителния момент той вкара и двата. Кевин Дюран отбеляза 31 точки за домакините.

Рони Прайс пропусна тройка за Юта със сирената, а най-резултатен за тима бе Карлос Бузър със 17 точки. Сан Антонио Спърс разби Маями Хийт със 108:78 точки след 23 точки и 10 борби на Тим Дънкан. Ману Джинобили добави 18 точки за Спърс, а за "горещите" се отличи Майкъл Бийзли с 26 точки.

Чикаго Булс победи като гост Детройт Пистънс с 98:87 точки и му нанесе девета поредна загуба в НБА. Дерик Роуз вкара 22 точки, а Йоаким Ноа - 15 точки и 21 борби за "биковете", които печелят първия си мач като гост в последните шест седмици. За Детройт Родни Стъки вкара 22 точки, въпреки че контузи глезена си през първото полувреме.

В Лос Анджелис Клипърс се наложи над Филаделфия със 104:88 в последния мач за 2009-та година. Крис Камън се отличи с 26 точки и 10 борби, а всички от стартовата петица на домакините записаха двуцифрен точков актив. Лоу Уилямс вкара 19 точки за Филаделфия.

Резултати от срещите от първенството на Националната баскетболна лига (НБА):

Детройт - Чикаго - 87:98

Хюстън - Далас - 97:94

Сан Антонио - Маями - 108:78

Оклахома Сити - Юта - 87:86

ЛА Клипърс - Филаделфия - 104:88

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича