3. И Евроинс Черно море на полуфинал за купа България Леденика

И Евроинс Черно море на полуфинал за купа България Леденика

Евроинс Черно море (Варна) се класира за полуфиналите на турнира за купа на България, Леденика, след като се наложи над Спартак (Плевен) със 76:68 в последен четвъртфинален двубой в зала „Диана" в Ямбол. Най-резултатни за победителите бяха Димитър Мираковски и Александър Янев с по 18 точки, а Хрисимир Димитров отбеляза 13 точки на бившите си съотборници. За символичните гости от Плевен Илия Станков реализира 17 точки, а Джо Кенърли и Цветослав Острев се отчетоха съответно с по 16 и 12 точки.

Евроинс Черно море (Варна) се класира за полуфиналите на турнира за купа на България, Леденика, след като се наложи над  Спартак (Плевен) със 76:68 в последен четвъртфинален двубой в зала „Диана" в Ямбол. Най-резултатни за победителите бяха Димитър Мираковски и Александър Янев с по 18 точки, а Хрисимир Димитров отбеляза 13 точки на бившите си съотборници. За символичните гости от Плевен Илия Станков реализира 17 точки, а Джо Кенърли и Цветослав Острев се отчетоха съответно с по 16 и 12 точки.

Баскетболистите на Дарин Великов започнаха много по-мотивирано и успяха да спечелят първата четвърт с 22:18. В началото на втората част плевенчани увеличиха аванса си на 7 точки - 27:20, но две бързи тройки на Мираковски доближиха Черно море на 1 точка - 26:27. Почивката дойде при 41:39 за Спартак (Плевен), но като цялото и двата отбора играха на приливи и отливи и допускаха много грешки. С добри изяви за тима от Плевен през първите 20 минути бяха Джо Кенърли, Илия Станков и Цветослав Острев, а за Черно море се отличиха Мираковски и Александър Янев, като последния отбеляза две важни тройки в последните минути на първото полувреме.

През вторите двадесет минути на мача баскетболистите на Черно море коренно промениха играта си и успяха да се възползват от грешките на съперника си. Възпитаниците на Даниел Димитров обърнаха резултата в своя полза, най-вече благодарение на Янев и Тихомир Желев, който нанизаха няколко поредни тройки. Отборът на Спартак (Плевен) имаше свойте шансове, но явно момчетата на Дарин Великов не си повярваха и трябваше да се примирят със загубата в този двубой - 68:76.

"Изиграхме добро първо полувреме и много лоши втори десетки. Променихме негативно поведението си в атака, нещата, които до този момент ни носеха успех. Имахме желание да направим много повече в този турнир. Не бяхме толкова обречени. Направихме много грешки, наши грешки, които много повлияха на крайния изход на мача. Напоследък показваме, че се адаптираме доре, въпреки напускането на ключови играчи като Хрисимир Димитров и Роб Престън. Имаме много трудности, но въпреки това показваме тонус и ще продължим да се борим", коментира Дарин Великов.

"Не беше мач от високо качество. Най-важното за нас е, че успяхме да победим, че показахме желание и характер.  Поздравления за плевенския отбор, играха и се бориха до последно. Сега трябва да забравим този мач и да мислим напред, Имаме може би най-тежкия съперник. Казах и преди този мач - в този турнир фаворити няма", сподели наставникът на Евроинс Черно море Даниел Димитров.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича