3. И Македония падна от България във Флоренция

И Македония падна от България във Флоренция

Най-резултатен за родните национали беше Ърл Калоуей, който завърши с 22 точки, а Деян Иванов се отчете с 18

Националният отбор на България постигна втора победа на приятелския турнир „Нелсън Мандела Форум" във Флоренция, след като възпитаниците на селекционера Росен Барчовски се наложиха трудно над Македония със 79:74.

Най-резултатен за родните национали беше Ърл Калоуей, който завърши с 22 точки, а Деян Иванов се отчете с 18 за успеха. За състава на Македония Перо Антич вкара 17 точки, а Дарко Соколов добави 16 точки, но и това не помогна на съседите ни да предотвратят поражението.

Македонците започнаха много по-добре срещата и благодарение на Перо Антич, Георги Чековски и Ристе Стефанов, съперниците ни поведоха с 12:0. До края на първата част възпитаниците на Росен Барчовски така и не успяха да се съвземат от шока и след 10 минути игра България изоставаше с 11:26, съобщава БФБаскетбол. Ситуацията на терена се промени през втората част, когато се разиграха капитанът Стефан Георгиев и Ърл Калоуей, чиито усилия доведоха до само 3 точки пасив на почивката.  ретата част отново бе за Македония - 12:13.

Българите успяха да наложат волята си в самото начало на последната решителна четвърт. В тези минути над всички беше Деян Иванов, който заедно със Златин Георгиев и Николай Върбанов успяха да обърнат резултата в полза на България.