3. Илиян Евтимов и АЕЛ започнаха с победа в EuroChallenge

Илиян Евтимов и АЕЛ започнаха с победа в EuroChallenge

Тимът на българското крило Илиян Евтимов АЕЛ (Лимасол) започна с успех тазгодишното си участие в третия по сила европейски клубен турнир EuroChallenge, след като късно снощи победиха хърватския Цедевита с 81:73. С бурната подкрепа на своите фенове АЕЛ стигна до успеха в доста напрехнат мач, в който Евтимов започна като титуляр и получи 19 минути игрово време. Българинът записа 6 точки, овладя 2 борби и направи 1 асистенция.

Тимът на българското крило Илиян Евтимов АЕЛ (Лимасол) започна  с успех тазгодишното си участие в третия по сила европейски клубен турнир EuroChallenge, след като късно снощи победиха хърватския Цедевита с 81:73. С бурната подкрепа на своите фенове АЕЛ стигна до успеха в доста напрехнат мач, в който Евтимов започна като титуляр и получи 19 минути игрово време. Българинът записа 6 точки, овладя 2 борби и направи 1 асистенция.

Илиян бе стопроцентов при стрелбата за две точки (2/2) и линията на наказателния удар (2/2), като единственият му опит от тройката бе неуспешен. Най-резултатен за победителите беше Куинси Тейлър с 22 точки, а Къртни Фелс се отличи с 13.

Джърмейн Андерсън вкара 19 точки, а Дамян Рудеш и бившият играч на българския шампион Лукойл Академик Томас Мобли вкараха по 12 при поражението на Цедевита

В следващия мач от турнира на 1 декември отборът на Илиян Евтимов гостува на белгийския Дексия Монс.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича