3. Испания и Сърбия са на полуфиналите на Евробаскет

Испания и Сърбия са на полуфиналите на Евробаскет

Последните два отбора, които се класираха за елиминациите на европейското първенство по баскетбол станаха първите полуфиналисти. Испания и Сърбия елимираха хита на турнира до момента Франция и защитаващия титлата си Русия.

Световният шампион Испания размаза с 86:66 Франция, която до момента нямаше загуба на първенството.

Испанците успяха да вкарат пет от първите си девет стрелби от тройката. Още след края на първата четвърт те водеха с 24:15 и не изпуснаха контрола върху мача до самия край.

Центърът Пау Гасол завърши като най-добър реализатор с 28 точки, девет борби и три чадъра, а Руди Фернандес добави 16 точки. Испанците успяха да неутрализират напълно звездата на Франция Тони Паркър. При средно 18 точки в досегашните срещи, гардът на "Сан Антонио спърс" реализира едва шест точки.

По-рано днес Сърбия елиминира европейския шампион Русия със 79:68, като направи изключително представяне във втората четвърт.

При 21:24 сърбите направиха серия от 17 поредни точки, за да дръпнат с 38:24 в резултата. Авансът се увеличи на 20 точки в третата четвърт и до края нито веднъж не падна под 10 точки.

Центърът на победителите Коста Перович реализира 11 от своите 13 точки именно в тази паметна втора четвърт.

Урош Трипкович завърши като най-добър реализатор за Сърбия с 18 точки, като петима души завършиха с двуцифрен резултат. Новица Величкович също вкара 14 точки, а Милош Теодосич добави 12 и четири асистенции.

"Това е страхотен резултат. Дойдохме с идеята да си гарантираме участието на световното първенство догодина и сега сме на полуфиналите. Фантастично е", коментира най-възрастният в подмладения сръбски тим Ненад Кръстич (26 г.), който завърши с 10 точки.

Той също така похвали Перович, който направи най-резултатния си мач в турнира.

"Той игра страхотно. Нямаше как да бъде спрян. Видяхме още един пример, че разполагаме с 12 играчи. Всеки може да бъде ключов за победата", добави още Кръстич.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича