3. Израелци ще защитават титлата си в Балканската лига

Израелци ще защитават титлата си в Балканската лига

Галил Гилбоа победи македонския Куманово с 85:76

Галил Гилбоа (Израел) ще защитава титлата си, след като за втора поредна година се класира за финала на Балканската лига по баскетбол за мъже. Финалната четворка на надпреварата се провежда в Самоков.

Израелският тим спечели срещу Куманово 2009 (Македония) с 85:76 (21:18, 21:15, 25:23, 18:20) точки на полуфиналите. В другия полуфинал по-късно днес играят българските отбори Левски и Рилски спортист (Самоков).

Само първите 10 минути бяха оспорвани, след като играчите на Галил Гилбоа поведоха и водеха до края на двубоя. 4:25 минути преди почивката след тройка на Кенет Хейс преднината им достигна 15 точки - 36:21.

С кош на Янив Грийн в 29-та минута израелците поведоха със 17 точки - 67:50, а след това намалиха оборотите и съперниците им успяха да намалят пасива си.

За Галил Гилбоа петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха Янив Грийн с 19 точки и 10 борби, Раким Сандърс записа 15 точки, а Джамар Смит добави 13 точки.

За Куманово се отличиха Александър Костоски с 29 точки, а по 14 точки вкараха Антъни Лий и Урош Лукович.

Миналата година на финала в Израел Галил Гилбоа победи Левски с 89:84 точки след продължение.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже