3. Каха Лаборал, Партизан и Уникаха с победи в Евролигата

Каха Лаборал, Партизан и Уникаха с победи в Евролигата

Каха Лаборал е вече с 2 победи и една загуба в група В на Евролигата, след като тази вечер удържа отбора на Унион Олимпия, побеждавайки с 82:76при гостуването си в Любляна. Испанският отбор вече имаше серия от 4 победи в "Тиволи Арена" и последният само затвърди традицията от последните сезони.

Гардът на Каха Марсело Уертас бе най-резултатен за своя тим с 21 точки, 4 от които в решителните последни минути на срещата. Брад Оулсън добави 12 точки, а Тиаго Сплитер приключи срещата с 11 точки и смазващ чадър в последните секунди, който осигури победата. Мат Уолш от Олимпия бе неудържим в атака, реализирайки 27 точки, 20 от които през втората половина на срещата. Владимир Голубович пък се отличи с отлична игра в защита срещу гигантите от Каха Лаборал.

Отборът на Олимпия поведе само за кратко време през първата четвърт. Въпреки опитите на Уолш да наклони везните в полза на своя отбор обаче малко преди почивката Каха Лаборал вече водеха с 43:32. Уолш не прекъсна успешната си серия и след началото на второто полувреме, но Каха Лаборал продължи да поддържа водачеството за 56:52 преди началото на последната четвърт. В нея играта бе доста завързана, като домакините дори успяха да излязат напред в последните 5 минути (67-65), но тройка на Уертас даде отново предимсво на испанския отбор. Последваха прекъсвания и за двата отбора и поредица от фаулове от страна на Олимпия с цел да играта да се проточи. В крайна сметка, след чудесен пробив на Уолш, но и 2 успешни стрелби от наказателната линия за Уертас, победата за Каха Лобарал стана факт с крайното 82:76.

В двуг двубой от Евролигата, испанският Уникаха (Малага) постигна драматичен успех над турския шампион Ефес Пилзен с 93:88 в мач от група B на III кръг на Евролигата. "Зелените" спечелиха, след като двата тима си разделиха по едно полувреме, но в крайна сметка домакините успяха да изкопчат победата. Така Уникаха е едноличен лидер в потока с 3 поредни победи след старта на новото издание на най-силния европейски клубен турнир по баскетбол.

Тейкюън Дийн наниза 17 точки, Джоел Фрийланд добави 15, а Берни Родригес завърши с  13 за успеха на Малага.

Буутси Торнтън бе най-резултатен за Ефес Пилзен с 19 точки, а Бостян Накбар и Кая Пекер се отличиха с по 17 при поражението на тима на Ергин Атаман.

В следващия кръг Уникаха гостува на Орлеан, докато Ефес Пилзен излиза срещу Олимпиакос в Атина.

Шампионът на Адриатическата лига и Сърбия Партизан (Белград) пък записа първи успех в тазгодишното издание на Евролигата, след като тази вечер победи в зала "Пионир" френския Орлеан със 78:71. Така възпитаниците на Душко Вуйошевич са 1-2 след пораженията в първите два двубоя от тазгодишното издание на надпреварата.

Равностойна в срещата бе единствено първата четвърт, която завърши при резултат 22:22. От втората част нататък "черно-белите" поеха изцяло иницитивата и не пропуснаха да спечелят срещата.

Най-резултатен за победителите беше Александър Марич с 18 точки, Бо Макалийб добави 15, а Душан Кецман приключи с 14 за успеха.

Джъстин Долман наниза 16 точки, докато Людовик Вати приключи с 14 при поражението на Орлеан.

В следващия кръг сръбският шампион е гост на Лиетувас Ритас, докато Орлеан посреща Уникаха (Малага).

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича