3. Калиакра не остави шанс на Черно море БАСК

Калиакра не остави шанс на Черно море БАСК

Волейболният отбор на Калиакра (Каварна) победи Черно море БАСК с 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) в дербито на Висшата лига

Волейболният отбор на Калиакра (Каварна) победи Черно море БАСК с 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) в дербито на Висшата лига. Така тимът от Каварна ще стартира във финалия турнир на Висшата лига с 8 точки аванс пред втория във временното класиране - КВК Габрово. Надпреварата, която ще даде директна виза на първенеца за Суперлигата, а на втория - възможност за участие в плейаут, започва на 24 февруари в Каварна.

Възпитаниците на Петър Дочев спечелиха двубоя за 59 минути, в които превъзхождаха във всички линии съперниците си от Варна. Те играха стабилно и в трите гейма, без да допускат груби грешки, като затваряха отделните части с аванс от 7-8 точки. Домакините почти не допуснаха брак в изпълнението на сервиса, демонстрираха перфектно посрещане, което позволи на разпределителя да си подреди играта така, че да раздвижи нападателите равномерно и с еднакво количество топки.

"След трите победни мача, които  изиграха момчетата ми през последната седмица, им дойдоха наистина множко. Днес бях притеснен не толкова  от тежестта на двубоя, а затова че имахме много болни състезатели. Дори в един момент се замислих дали да не го отложим, но когато си представих какво ни чака след 24 февруари се отказах. Посвещавам победата на тази прекрасна публика, която след всеки мач става все повече и повече, както и на момчетата ми, които стиснаха зъби и играха въпреки високата температура, която имаха повечето от тях", каза наставникът на Калиакра Петър Дочев след мача.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича