3. Калоян Иванов и Манреса удариха вицешампиона

Калоян Иванов и Манреса удариха вицешампиона

Българският национал Калоян Иванов и испанският му тим Сузуки Манреса постигнаха чудесна победа над вицешампиона на страната Каха Лаборал със 73:70. По този начин Манреса се върна в горната част на таблицата и продължава с доброто си представяне през сезона.

Двубоят от 10-я кръг на ACB се игра през 4200 души, и предложи много емоции. Домакините водеха почти през целия мач, но в неговия край можеха да изпуснат победата. За техен късмет, музата на Каха Лаборал дойде твърде късно, и импулсът не стигна за обрат.

Първото полувреме бе изключително равностойно, а след слаба втора част Каха Лаборал водеше с 28:27. Манреса реализира повече точки само в третата четвърт – 29, срещу 16 на съперника, и изглеждаше с доволен аванс след 30 минути игра. Оказа се, че изходът на мача далеч не е решен, след серия от 10:0 точки за Каха Лаборал, а в средата на последната част тимът на Душко Иванович изоставаше само с две точки – 54:56.

Манреса обаче не се стресна, и два бързи коша на Монтанес и Калоян Иванов дадоха спокойствие за домакините. Две минути преди края те водеха с 67:60, но и това не бе финала на интригата. Карл Инглиш доближи Каха Лаборал само на точка от съперника, 70:69, 35 секунди преди сирената, но след това направи неспортсменски фаул, и така приключи всичко.

Калоян Иванов бе титуляр и игра 27 минути за Манреса, като бе безгрешен от средно разстояние и реализира девет точки, към които добави и 11 борби. Сергий Гладир вкара най-много за победата – 24 точки, а Тиаго Сплитер завърши с 14 за Каха Лаборал.

В следващия кръг, на 6 декември, Сузуки Манреса приема Гран Канария.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича