3. Калоян Иванов с контузия, не игра срещу Барселона

Калоян Иванов с контузия, не игра срещу Барселона

Жаклин Златанова игра 27 минути при домакинска победа на Сарагоса

Калоян Иванов е с контузия на глезена и не игра при загубата на Аликанте като гост на шампиона Барселона с 49:65 точки в мач от 15-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Все още не е ясно колко дълго българският национал ще отсъства от игра.

Аликанте е на пето място в класирането с 11 победи и 4 загуби, а лидер е Реал (Мадрид) с 12-3.

В първенството на Турция отборът на Олин Едирне, където играе Филип Виденов, допусна поражение като домакин от Кършиака с 65:75 точки в 14-ия кръг. Българинът игра 34 минути и завърши със 7 точки, 4 борби и 4 асистенции. След този загуба Олин е на 13-а позиция с 4 победи и 10 загуби.

Загуба допусна отборът на Кавала с Чавдар Костов в състава си. Кавала отстъпи като домакин пред Олимпиакос с 63:82 точки. Костов игра 33 минути и записа  6 точки,  4 борби, 2 асистенции и 3 "откраднати" топки.

Загубата е седма за отбора, който има и 5 победи и заема 9-а позиция в класирането.

В женското баскетболно първенство на Испания Жаклин Златанова игра 27 минути при домакинската победа на Сарагоса над Ондарибия-Ирун със 74:63 точки в мач от 13-ия кръг. Българката завърши с 6 точки и 2 борби, а Сарагоса е на четвърто място в класирането с 9 победи и 4 загуби.

В друг мач от кръга Евелина Гунева и Бургос отстъпиха при гостуването си на Гран Канария с 54:75 точки. Гунева игра 37 минути и записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 13 борби. Бургос е на 10-то място в класирането с 4 победи и 9 загуби.

Във втора дивизия на женското първенство на Италия Радостина Славова вкара 19 точки и спечели 6 борби при загубата на Алгеро от Каляри с 63:66 точки в среща от 13-ия кръг.

В същата дивизия Анна Римпова изигра силен мач при успеха на Маргера над Борготаро със 70:59 точки. Българката завърши със 17 точки, 16 борби и 5 асистенции за 33 минути игра.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки