КАТАСТРОФА! Шеста поредна загуба за Левски и Тити (ВИДЕО)

Черноморец с 11 от 11 в НБЛ

Черноморец завърши без загуба първото завъртане в Националната баскетболна лига. В последния кръг от него баскетболистите на Васил Евтимов надвиха Левски с 84:72 в зала „Бойчо Брънзов“. Те поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си, гарантирайки си успех №11 в първенството.

В следващия кръг вицешампионите приемат Берое, докато „сините“ ще са домакини на Черно море Тича в опит да сложат край на серията си от шест поредни загуби.

Един от лидерите на Черноморец Шон Смит, който почти не игра в предния двубой заради болки в гърба, започна директно в стартовата петица. Гостите пък бяха без капитана си Асен Великов, който получи почивка заради лек проблем. Дебют обаче направи картотекираният по-рано тази седмица юноша Мартин Георгиев, който е внук на Юлия Боянова и племенник на друга бивша национална състезателка – Роксана Йорданова.

Ладариен Грифин поведе домакините в началото на мача, като те започнаха с 8 поредни точки. Макар да водеха през цялата първа четвърт, те остъпваха значително при борбите и след края й имаха крехка преднина – 21:18.

Черноморец постепенно заигра по-стабилно под коша, възползва се от повечето грешки и пропуски на опонента си и още в средата на втория период имаше двуцифрен аванс, а на почивката бе напред с 43:32.

Подемът в играта на бургаския тим продължи и след паузата, а след като разликата за кратко достигна и 20 точки, последната част започна при 67:51.

Баскетболистите на Димитър Ангелов обаче не се отказаха и две минути и половина преди края се доближиха само на 8, връщайки интригата в мача, но до обрат не се стигна. За натрупани нарушения срещата не завърши Травис Макконико.

Ладариен Грифин бе най-резултатен за победителите с 21 точки, 19 има Христо Захариев, с 11 е Травис Макконико, а малко не стигна на Шон Смит за трипъл-дабъл навръх рождения му ден – 10 точки, 11 борби и 8 асистенции.

За Левски Златин Георгиев реализира 14 точки, с 13 и 8 борби е Джон Флорвиъс, по 12 точки добавиха Алън Арнет и Димитър Маринчешки.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството