3. Казанлък Волей с втора победа в първенството над Марица (Пловдив)

Казанлък Волей с втора победа в първенството над Марица (Пловдив)

Казанлък победи с 3:1 гейма

Казанлък Волей (Казанлък) зарадва привържениците си с триточкова победа над Марица (Пловдив) с 3:1 (14:25, 25:22, 27:25, 28:26) в последния трети ден от турнира в зала Арсенал, част от междинния дял на Националната волейболна лига за жени.  Двата отбора създадоха един истински спектакъл за над 500-те зрители в зала Арсенал, стекли се от цялата страна да наблюдават това дерби.  Четирите гейма, изпъстрени с впечатляващи изпълнения в защита, дълги разигравания и драматични обрати, донесоха истинска наслада на любителите на волейбола по трибуните.

Марица влезе напълно мобилизирана в мача и набързо поведе с 3:0.  Домакините се посъбудиха и успяха да догонят гостенките, но за кратко.  Страхотната игра на разпределителката Цветелина Николова и безмилостните атаки на Бояна Андреева донесоха солидно предимство на пловдивчанки, които наложиха пълно надмощие на терена.  Центровете Мира Тодорова и Борислава Янкова също се включиха чудесно, а капитанката Диана Малинова заби последната топка за разгромното 25:14 за Марица в първия гейм.

Инерцията на Жълтите ги изведе до 8:4 при техническото прекъсване във втория гейм, но Розите стегнаха редиците и при 10:10 резултатът вече бе изравнен.  Домакините излязоха с точка напред при 13:12 и до края на гейма пловдивчанки бяха догонващи в резултата.  Лютата битка за всяка точка продължи до 20:20, след което блокадата на Казанлък стана непреодолима за гостенките, а Славина Колева увенча силната си игра в гейма като направи от атака последната точка за 25:22.

В третата част Марица отново пое инициативата, макар и не така убедително като в първия гейм.  На второто техническо прекъсване пловдивчанки имаха 4 точки аванс, но веднага след това Казанлък направи серия от точки и изравни за 16:16.  Това силно изнерви обстановката в залата и двата отбора започнаха да допускат много грешки.  Все пак пловдивчанки отново дръпнаха напред и стигнаха до 3 поредни геймбола при 24:21.  Те обаче не успяха да се възползват от тях, позволиха на противника да изравни, а малко след това и да затвори гейма в своя полза с успешна атака на Ася Динова за 27:25.

След този обрат домакините вече имаха и сериозно психологическо предимство.  Вдъхновени от подкрепата на многобройните си привърженици по трибуните, те поеха контрол върху четвъртия гейм и дръпнаха с 4 точки преднина.  Марица обаче се върна в мача с дълга серия от точки при сервиси на Борислава Янкова (4 аса в гейма), с която поведе с 13:10.  Казанлък успя да изравни, а Марица отново дръпна напред с 3 точки аванс, за да стигне до геймбол при 24:22.  Две грешки на Жълтите в нападение върнаха Розите в гейма.  Последва още един геймбол за Марица, отново спасен от домакините, след което те запазиха хладнокръвие, направиха обрат и взривиха трибуните с победата след 28:26.

Топреализатор на мача стана Славина Колева с 16 точки за победителките.  Най-резултатна за Марица бе Бояна Андреева с 15.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже