3. Клъвлънд с четвърта победа В НБА, Финикс сломи Бостън

Клъвлънд с четвърта победа В НБА, Финикс сломи Бостън

Суперзвездата на Кливлънд Кавалиърс Леброн Джеймс бе във вихъра си при победата на "Кавалерите" срещу Ню Йорк Никс със 100:91 в "Медисън Скуеър Гардън" в Голямата ябълка. Кинг Джеймс записа 33 точки, 9 асистенции и 8 борби, и на практика почти сам изнесе на гърба си целия отбор на Кавалиърс.

Само още двама баскетболисти на "Кавалерите" отбелязаха двуцифрен брой точки - гардовете Мо Уилямс и Даниел Гибсън завършиха мача съответно с 12 и 11 точки. Центърът Дейвид Лий пък бе най-резултатен за домакините от Ню Йорк с 21 точки, а гардът Лари Хюз добави 18 за Никс.

Леброн Джеймс и компания пречупиха противника още през първото полувреме. Те спечелиха първата четвърт с 19 точки разлика, а на полувремето авансът им набъбна на 23 точки и въпреки усилията си, домакините не успяха да го заличат през втората половина на срещата.

Това бе четвърта победа от началото на сезона за Кливлънд, който има и 3 загуби, и заема 9-о място в Източната конференция. Ню Йорк пък е на предпоследното 14-о място на Изток със само една победа и 5 поражения.

Шампионът на НБА за 2008 година Бостън Селтикс претърпя първа загуба от началото на сезона след шест поредни победи, при това в собствената си зала. "Келтите" отстъпиха със 103:110 на Финикс Сънс. "Слънцата" пък показаха ясно, че всички трябва да се съобразяват с тях, като записаха пета победа от началото на сезона и имат само едно поражение.

Над всички в "Ти Ди Гардън" бе гардът на Сънс Джейсън Ричардсън отбеляза 34 точки и добави към тях 10 борби. Ричардсън вкара 6 тройки от 7 опита и бе точен при 8 от 11-те фаула, които изпълни. Плеймейкърът Стив Неш бе на познатото ниво и записа 16 точки и 12 асистенции за победителите, а тежкото крило Амари Стадъмайър се отчете с 22 точки. За Бостън най-добър бе Кевин Гарнет, който отбеляза 26 точки и взе 8 борби. Другите две големи звезди на Селтикс - Пол Пиърс и Рей Алън реализираха по 16 точки, а плеймейкърът Райжон Рондо записа 14 точки и 11 асистенции.

Минута преди края на последната четвърт преднината на Финикс бе само 4 точки, но Стив Неш вкара тройка, а след това Пол Пиърс пропусна единия от двата фаула, които изпълни. Кош на Райжон Рондо вдъхна надежди на домакините, но след това Стадъмайър не трепна от фауллинията, а Рашийд Уолъс направи поредния си пропуск от тройката 13 секунди преди края и Бостън трябваше да се примири с поражението.

Минесота Тимбъруулвс - Милуоки Бъкс 72:87

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича