3. Кливлънд и Бостън със загуби

Кливлънд и Бостън със загуби

Новобранец с едва 4 мача зад гърба си се оказа ключ за победата на Юта над Кливланд в НБА. Сундиата Гейнс наниза тройка със сирената и донесе драматичния успех на своя тим с 97:96 срещу ЛеБрон Джеймс и компания.

Младокът подписа 10-дневен контракт с Джазмените, след като в началото на седмицата Дерън Уилямс контузи китката си и няма да играе известно време. И поне в този мач това се оказа отличен трансфер.

Двубоят бе силно драматичен като мина през няколко обрата в последната четвърт. Домакините успяха да натрупат преднина, но Кливланд отговори със серия от 22:4 и поведе с 91:85 32 секунди преди края.

Кавалерите обаче се провали от наказателната линия до края. Антъни Паркър изпусна два от изпълнените 4 фаула, а след като Зидрунас Илгаускас също направи 1 от 2 5 секунди преди сирената за 96:94, даде шанк на домакините да изравнят или дори да спечелят и те се възползваха от възможността.

Гейнс завърши с 9 точки за 9 минути игра, след като в предишните си 4 мача в кариерата бе записал общо 12 точки. Карлос Бузър бе лидер на домакините с 19, като вкара 11 от тях в последния период. ЛеБрон Джеймс вкара 36 за гостите, които загубипа от Юта за първи път от 2007 година.

С победата тимът от Солт Лейк Сити е с баланс 22-17 и засега е в зоната на плейофите на Запад. Кливланд все още е №1 на Изток с 30-11.

В другия мач от деня Чикаго изненада Бостън в неговата зала и спечели с 96:83. Келтите водеха само в началото с 2:0, след което непрекъснато бяха догонващи. Това, че играеха за 4-и път за 5 дни и отново без Кевин Гарнет и Рашиид Уолъс обаче, се оказа решаващо.

Биковете действаха агресивно, спечелиха борбата под двата коша с 50-39 и постигнаха третата си поредна победа. Луол Денг завърши с 25 точки, Дерик Роуз добави 17, а Джояким Ноа вкара 15, овладя 11 борби и направи 4 чадъра за успеха.

Играчите на Бостън пропуснаха 13 от изпълнени 28 изстрела от фауллинията, което също им повлия отрицателно. Интересно е, че в своята зала тимът вече е с баланс 11-6, след като през последните 2 сезона завършваше у дома с 35-6.

С тройка на Пол Пиърс домакините се приближиха до 80:86 около 4 минути преди края, но Чикаго вкара 8 от следващите 9 точки и след като поведе с 94:81 победителят бе ясен. Със 17 победи и 20 загуби Биковете са 8-и в конференцията, а Бостън вече е с баланс 27-11 и изостава от лидера Кливланд.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича