3. Клуж и Христо Николов със загуба в Румъния

Клуж и Христо Николов със загуба в Румъния

В друг мач от кръга Сибиу, с Александър Груев в състава си, победи гостуващия Тимишоара с 93:77

Oтборът на Клуж, в който играе Христо Николов, допусна загуба в 11-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Клуж отстъпи като домакин пред Мунисипал Букурещ с 87:92 (24:25, 19:16, 15:18, 15:14, 14:19) след продължение. Българският национал Христо Николов игра 36 минути като титуляр за домакините и се отличи със 17 точки, 3 борби и 1 асистенция. В класирането Клуж е на седмо място със 7 победи и 4 загуби.

В друг мач от кръга Сибиу, с Александър Груев в състава си, победи гостуващия Тимишоара с 93:77 (28:18, 20:18, 19:16, 26:25). Груев се отчете с 13 точки, 4 борби и 9 асистенции за близо 38 минути игра. Отборът на Сибуи има 5 победи и 6 загуби и заема 10-о място в класирането, а лидер е Орадея с 10 победи и 1 загуба.

БК Донецк победи със 71:64 като гост Локомотив Кубан (Русия) в среща от петия кръг на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп". Българският национал Калоян Иванов не игра в този мач за Донецк. В класирането отборът от Украйна е на трето място с две победи и три загуби.

В турнира Евролига за жени българската Радослава Бъчварова игра 28 минути при загубата на френския тим Арас от Недажда (Русия) със 70:80 (16:21, 18:21, 21:26, 15:12) в мач от седмия кръг в група "В". Бъчарова се отличи с 3 точкии и 1 асистенция, а Арас е на последно място в класирането без победа след шест мача.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже