3. Крис Пол се завърна с успех

Крис Пол се завърна с успех

Ню Орлийнс Хорнетс с домакинската победа над Далас Маверикс със 115:99

Звездата на Ню Орлийнс Хорнетс Крис Пол се завърна в игра при домакинската победа на "Стършелите" над Далас Маверикс със 115:99 в пореден мач от Националната Баскетболна Асоциация.

Най-резултатен за победителите беше Маркъс Торнтън, който завърши с 28 точки, а Дейвид Уест и Морис Питърсън добавиха съответно по 25 и 20 точки. Пол престоя на терена 21 минути, за които отбеляза 11 точки, но си личеше, че е далеч от най-добрата си форма, която демонстрира преди операцията на коляното.

За Далас Джейсън Тери вкара 24 точки, а лидерът на гостите Дирк Новицки се отчете с 16, но и това не спаси тексасци от поражението.

Баскетболистите на Маверикс започнаха много по-добре срещата и след серия от 17:2, гостите си осигуриха комфортен аванс от 14 точки - 19:5. Новицки и компания показаха точен мерник в стрелбата през първата четвърт - 67% за 32:19 след първите дванадесет минути игра. Домакините отговориха по най-добрия възможен начин през втората част, като буквално размазаха съперника си. "Стършелите" започнаха със серия от 11:2 и намалиха пасива си до 30:36. Маверикс отново вдигнаха разликата на 11 точки - 43:32, но последва нова убийствена серия за Ню Орлиънс - 22:2 и почивката дойде при резултат 52:45 в полза на домакините.

В началото на второто полувреме съставът на Ню Орлийнс демонстрира много по-качествена игра и само за една минута вдигна разликата на 15 точки - 60:45 след тройка на Торнтън. Гостите от Далас направиха всичко по силите си, за да се върнат в мача, но успяха само да намалят пасива си и след първите три части Хорнетс водеха с 12 точки - 82:70. В началото на полседната решителна четвърт домакините продължиха да доминират и след точни стрелби на Дариус Сонгайла и Крис Пол преднината на домакините скочи на 21 точки, съобщава БТА.

Това позволи на състава на Ню Орлийнс да доиграе спокойно срещата и да се поздрави с крайния успех - 115:99.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича