3. ЛА Лейкърс и Орландо с победи

ЛА Лейкърс и Орландо с победи

В полуфинална битка в НБА тази сутрин отборът на Лос Анжелис Лейкърс надигра Юта Джаз със 111:103 и вече води с 2:0 победи. Кобе Брайън наниза 30 точки за успеха на "езерняците", а Пау Гасол добави 22 за победата. Испанският национал и Ламар Одом спечелиха и по 25 борби, а Бинъм добави 14 борби. За загубилия тим Милсъп вкара 26 точки, а с 20 останаха Майлс и Буз

В полуфинална битка в НБА тази сутрин отборът на Лос Анжелис Лейкърс надигра Юта Джаз със 111:103 и вече води с 2:0 победи.
Кобе Брайън наниза 30 точки за успеха на "езерняците", а Пау Гасол добави 22 за победата. Испанският национал и Ламар Одом спечелиха и по 25 борби, а Бинъм добави 14 борби. За загубилия тим Милсъп вкара 26 точки, а с 20 останаха Майлс и Бузър.

В другата среща от тази нощ Орландо Меджик разгроми Атланта Хоукс със 114:71. Така "магьосниците" откриха резултата в серията в своя полза. През цялото времетраене на двубоя Орландо доказа, че е по-класният тим и победи категорично. Най-голямата разлика в точките дойде във втората и третата част спечелени съответно - 28:10 и 32:11. първата и четвъртата част бяха равностойни, но това не помогна на Хоукс да се доберат до нещо значимо в срещата.

За победителите Хауърд наниза 21 точки и спечели 12 борби, с 20 остана Винс Картър, а с точка по-малко отбеляза Нелсън. За Атланта Смит реализира едва 14 точки.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича