3. Леброн и "кавалерите" пак биха Бостън

Леброн и "кавалерите" пак биха Бостън

Кливланд Кавалиърс постигна нова победа срещу състава на Бостън Селтикс - 104:93

Отборът на Кливланд Кавалиърс постигна нова победа срещу състава на Бостън Селтикс, след като тази нощ се наложи при домакинството си на "Келтите" със 104:93 в пореден мач от Националната Баскетболна Асоциация.

Леброн Джеймс отново беше най-резултатен за Кавалиърс и завърши с 30 точки, като овладя 8 борби и подаде 7 завършващи паса, а с "дабъл-дабъл " завършиха Антоун Джеймисън (15 точки и 12 борби) и Андерсън Варежао (17 точки и 10 борби).

За Бостън Рей Алън отбеляза 20 точки, а Кевин Гарнет и Пол Пиърс добавиха по 18 точки, но и това не спаси Селтикс от нова загуба от един от основните си конкуренти за титлата. Това е втората победа на Кливланд за по-малко от месец, като в предишния двубой Леброн Джеймс и компания спечелиха с 20 точки при гостуването си на Бостън.

Срещата премина изключително оспорвано, като домакините взеха преимущество в последната четвърт. Баскетболистите на домакините направиха серия от 11:2 и си осигуриха комфортна преднина от 17 точки - 91:74. Последваха две точни стрелби от зоната за три точки на Рей Алън и Пол Пиърс и "Селтикс" отново повярваха, че могат да обърнат резултата, като до края на срещата оставаха четири минути. В този момент Джеймс пое инициативата и заедно с Джеймисън и Варежао гарантираха поредната победа за своя отбор - 104:93.

"Варежао направи много силен мач. Той се бореше, постоянно се движеше и объркваше защитата ни. Беше много активен и това допълнително изнерви играчите ми", коментира след последния съдийски сигнал наставникът на Бостън Док Ривърс.

Звездата на домакините Леброн Джеймс бе изключително доволен от победата и заяви, че агресивната игра в защита в последната четвърт е осигурила победата.

"Играхме страхотно в защита през последната четвърт. Това е наша запазена марка и за пореден път имахме успех с агресивна защита в последните минути", обясни той.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича