3. Леброн измъкна Кливланд в края срещу ЛА Клипърс

Леброн измъкна Кливланд в края срещу ЛА Клипърс

Стивън Джаксън вкара 29 точки и премина границата от 10 000 точки в кариерата си при победата на Шарлот над Финикс със 125:99 точки в мач от поредния кръг в първенството на НБА. Джералд Уолъс добави 29 точки и 13 борби за Шарлот, които записаха общо четвърта поредна и седма поредна домакинска победа.

Амари Студемайър същи премина границата от 10 000 точки, след като вкара 19 точки за Финикс. С 36 точки и 10 борби на Кевин Дюран Оклахома Сити се наложи над Маями с 98:80 точки.

Леброн Джеймс вкара 13 от своите 32 точки в четвъртата част при успеха на Кливланд като гост над Лос Анджелис Клипърс със 102:101 точки. Мо Уилямс добави 18 точки за "кавалерите". Расуал Бътлър реализира 33 точки за Клипърс, а Ерик Гордън добави рекордните си за сезона 28.

Ню Орлиънс победи като гост Индиана със 101:96 точки. Дейвис уест завърши с 24 точки, а Крис Пол бе близо до "трипъл-дабъл" - 22 точки, 11 асистенцияи и 8 борби. За Пейсърс Рой Хибърт вкара 27 точки и спечели 10 борби.

Мемфис победи Сан Антонио с 92:86 точки в друг мач от тази нощ. Зак Рандолф се отличи с 23 точки и 15 борби, а за Гризлис това бе рекордна осма поредна домакинска победа. О Джей Майо вкара 19 точки, а Марк Гасол - 14 за Мемфис, а Тим Дънкан бе най-резултатен за Спърс с 23 точки и 8 борби. Юта постигна четвърта поредна победа, след като се наложи над Милуоки със 112:95 точки.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича