3. Леброн се развихри за трета победа срещу Булс

Леброн се развихри за трета победа срещу Булс

Бостън губи, но продължава да води на Маями с 3:1

Кливланд Кавалиърс записа трета си победа в серия срещу Чикаго Булс. Леброн Джеймс приближи тима си на един успех до класирането за следващата фаза на плейофите в НБА.

Звездата на Кавс с номер 23 се развихри в „дома” на друга легендарна 23-а Майкъл Джордан и собственоръчно прегази „Биковете” за крайното 121:98. Крал Джеймс завърши един от най-силните си мачове през сезона с 37 точки, 12 борби и 11 асистенции.
Кливланд разполага с отличен шанс да сложи край на двубоите си с Чикаго във вторник, когато приема Булс у дома.

Бостън Селтикс загуби гостуването си на Маями Хийт и допусна първо поражение в плейофите на Източната конференция. Дуейн Уейд бе на висота за домакините с рекордните за отбора му 46 точки, които осигуриха победата със 101:92. Гардът на Селтикс Раджон Рондо вкара 23 точки, с които стана най-резултатен за гостите.

Сан Антонио дръпна с още една победа пред Далас Маверикс. След домакинския успех с 92:89 „шпорите” вече водят с 3:1. Изоставайки с 15 точки на полувремето пред собствена публика Сан Антонио пусна в игра резервите Джордж Хил, Дежуан Блеър и Ричард Джеферсън, които не позволиха на Далас да вкара точка в последните 7:46 минути на мача и обърнаха резултата в своя полза. Хил завърши мача като най-резултатен за Спърс с 29 точки. Дирк Новицки и Карън Бътлър вкараха по 17 за Далас.

Юта Джаз също поведе с 3:1 в сериите срещу Денвър Нъгетс. Юта спечели домакинството си в мач 4 със 117:106. Дерон Уилямс и Карлос Буузър завършиха мача с дабъл-дабъл, като Буузър вкара 31 точки и осъществи 13 борби. Кармело Антъни завърши мача с 39 за точки за Денвър.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича