3. Левски би Спартак в Плевен

Левски би Спартак в Плевен

Берое надви Черноморец

Левски победи като гост Спартак (Плевен) с 83:67 (27:18, 23:24, 18:13, 15:12) точки в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през всичките 40 минути. За Левски това бе пета победата за сезона. "Сините" се изравниха на върха в класирането с Черно море Порт Варна с 11 точки. Двата тима имат по 5 победи и 1 загуба.

Най-резултатен за Левски бе Лайънъл Чалмърс с 16 точки, а Павел Иванов добави 15 точки. За домакините Цветослав Острев вкара 17 точки, а с 12 точки завърши Джеймс Анакриън.

В друг мач от кръга Берое победи гостуващия Черноморец с 92:79 (20:24, 24:19, 16:20, 32:16) точки. Домакините пречупиха съперника след силна последна четвърт, която взеха с 32:16.

За Берое Тихомир Желев записа 26 точки, а Доминик Фъргюсън направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 18 борби. Деян Карамфилов вкара 15 точки, а Милчо Борисов - 13 точки. За Черноморец най-полезни бяха Новак Попович с 29 точки и Тодор Тодоров с 13 точки и 15 борби.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор