3. Левски отново победи Балкан

Левски отново победи Балкан

Левски ще остане начело в НБЛ и след 17-тия кръг на първенството. Днес в зала "Универсиада" левскарите победиха Балкан за трети път през сезона, този път с 84-69 и запазват предимството си пред Лукойл Академик. "Сините" водеха през целия мач и докато през първото полувреме срещата все още бе "на кантар", то през третата част Левски успя да направи разликата двуцифрена и в края да завърши мача спокойно.

Балкан поведе в началото с 5-3, но играчите на Левски отговориха с 9 поредни точки и поведоха с 12-5. Гостите успяха бързо да намалят до 14-12, но тогава капитанът на домакините Стефан Георгиев в две поредни атаки хвана борби в нападение и отбеляза и двата пъти, втория път и с един наказателен удар и разликата пак скочи до 7 точки. След това пък Доналд Коул бе фаулиран и вкара на два пъти за 21-12. До края на първата част двата отбора си размениха по 4 точки и тя завърши 25-16 за Левски, след 11 точки на Арън Харпър.

В началото на втората част двата отбора правеха доста грешки и за първите три минути си бяха разменили по 2 точки. След това в две поредни атаки Балкан вкара 5 точки и намали на 27-23. Последваха нови три ялови нападение на домакините, които не успяха да вкарат нито веднъж и гостите намалиха само на точка пасива си. Черната серия за Левски бе прекъсната от Коул, който вкара две точки от наказателната линия, които обаче веднага бяха върнати от Иван Лилов. След това домакините вкараха пет поредни точки и отново дръпнаха леко напред, но те не успяха да се откъснат още и Балкан отново се доближи само на точка. Малко преди края на полувремето Боби Фрейзър вкара тройка и Левски поведе с 41-37 след 20 минути игра.

Минута след началото на второто полувреме домакините успяха да поведат с 10 точки за първи път в мача. Гостите отговориха с пет поредни точки, след което обаче и Левски вкара 5 поредни и разликата пак се вдигна до 10. След това домакините поведоха и с 12, но гостите успяха да намалят до 7, като имаха възможност да свалят и до 5, но Джими Хънт пропусна под коша. "Сините" се възползваха по най-добрия начин от това и вкараха 8 поредни точки, гостите пък върнаха само две и така Левски водеше с 64-51 след 30 минути игра.

Последната част започна с тройка на Данчо Бозов, като след това той пропусна още веднъж оттам, а с това и шанс да намали до 7 точки. Домакините успяха да поведат с 14, но Балкан вкара 5 поредни точки и резултата стана 68-59. Двата отбора си размениха по 4 точки и разликата се запази, но после домакините вкараха 6 поредни и разликата се вдигна за първи път до 15. От този момент вече всичко бе ясно и до края двата отбора доиграваха мача. Разликата все пак се запази и така Левски спечели 14-ти победа от началото на шампионата.

За пореден път най-добрият реализатор в НБЛ Арън Харпър вкара най-много точки и бе неудържим за защитата на гостите. Той завърши с 30 точки, 5 борби и 3 асистенции, като пропусна само две стрелби от 12 опита. Добре игра и Доналд Коул с 20 точки и 7 борби, а капитанът Стефан Георгиев завърши с дабъл дабъл - 19 точки и 10 борби, като не можеше да бъде спрян под коша.

За гостите от Ботевград с 22 точки и 7 борби приключи Иван Лилов. Георги Давидов отбеляза 13 точки, а по 10 Атанас Радев и Йордан Бозов.

Следващият двубой за софиянци ще е от Еврохолд Балканска лига - пътуване до Черно гора за мач с Морнар във вторник. След това на 4 март предстои последния мач от груповата фаза на този турнир - домакинствно на Стяуа, а след това на 8 март "сините" ще пътуват до Бургас за мач с Черноморец за последен мач от НБЛ преди финалите за Купата на България. Следващия мач за Балкан пък също е следващия вторник срещу Спартак Плевен в Ботевград, а след това на 6 март двубой в Самоков срещу Рилски спортист.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича