3. Левски падна в първата си контрола в Македония

Левски падна в първата си контрола в Македония

Левски загуби първата от двете си контроли в Скопие, със 78:87 от тима на Лирия.

Левски загуби първата от двете си контроли в Скопие, със 78:87 от тима на Лирия. Съперникът на „сините“, едва от година в елита на баскетболна Македония, успя да се наложи, след като стигна до равенство 73:73 в редовното време, а след това се представи отлично в добавения период.

Левски отиде в Скопие без центъра Васил Евтимов, и повика по спешност Бойко Младенов в състава за проверките, и така разчиташе само на него и младия Георги Кунов в подкошието. За „сините“ това бе и трети мач за седмицата, след контролите с Панатинайкос и Фени Индустри в София.

Двубоят бе сравнително равностоен, макар българският тим да имаше леко превъзходство. Първото полувреме приключи само с две точки аванс за Левски – 40:38. След почивката нещата продължиха по същия начин, а двамата треньори въртяха съставите си на терена. В един момент от последната четвъртина „сините“ се откъснаха с осем напред – 61:53, но последва силна серия на Лирия.
Три минути и половина преди края домакините направиха разликата само точка – 69:68, а следващите четири точки бяха именно за тях, и така Лирия поведе със 73:69. Левски обаче не се отказа, и имаше достатъчно време, за да изравни резултата, и отговори с четири безответни точки за целта.

Лирия имаше финален шанс да измъкне победата в редовното време, но екс-играчът на ЦСКА Карлос Морбан пропусна от тройката, и така мачът отиде в продължение.

В него обаче македонският състав се развихри, и реализира цели 14 точки, за сметка на само пет от страна на Левски.

Утре момчетата на Константин Папазов ще се изправят срещу МЗТ Скопие, воден от бившия наставник на Рилски спортист Александър Тодоров.
ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки