3. Левски победи като гост Хасково 2012

Левски победи като гост Хасково 2012

Рилски спортист се наложи над Берое в Стара Загора

Левски записа ценна победа като гост в НБЛ-жени, след като се наложи над Хасково 2012 с резултат 73-66 в интересен мач. Срещата се игра в зала „Дружба”, а след третата част отборите бяха равни и всичко се реши в последните минути, като изходът не бе ясен до самия край.

Христина Иванова наниза 24 точки за победата на отбора си, 14 добави Шарел Алън, а с 13 се отчете Ралица Нанева. За хасковлийки Кения МакБий записа дабъл дабъл от 28 точки и 10 борби, Биджони Рийвс завърши с 14 точки и 6 асистенции, а 10 и 6 борби записа Катя Кордова.

Рилски спортист триумфира за първи път през настоящия сезон в НБЛ-жени. В зала “Общинска” тимът на Иван Лепичев се наложи над Берое Стара Загора със 77:66 като гост в мач от 6-ти кръг в първенството при дамите. Самоковки са с 1 победа и 4 загуби, докато старозагорският тим има в актива си 5 поражения.

Стефка Митева отказа високите състезателки на съперника и стигна до дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби, към които добави 3 асистенции и 5 откраднати топки.

Наталия Топалова се отчете с 24 точки и 7 борби за Рилски спортист. По 14 точки реализираха Кристина Пейчинова и Моника Тодорова.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор