3. Левски приключи редовния сезон с победа над шампиона

Левски приключи редовния сезон с победа над шампиона

"Сините" победиха Нефтохимик 2010 (Бургас) със 75:68 като домакин

Левски победи шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) като домакин със 75:68 (16:13, 19:23, 20:20, 20:12) точки в мач от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Срещата бе изключително оспорвана и интересна. "Сините" поведоха в началните минути, но на почивката възпитаничките на Петко Маринов поведоха с точка - 36:35 след наказателен удар на Катерина Доробогузова.

Баскетболистките на Левски решиха мача в началото на последната част, когато със серия от 11:4 поведоха с 66:60 точки.

Три минути преди сирената гостенките намалиха пасива си на точка - 68:69 след тройка на Олга Добровина. До края "сините" направиха серия от 6:0 и спечелиха мача.

За тима на Левски това бе последен мач за редовния сезон, които завършват с 12 победи и 12 загуби и в момента да трети в класирането след Дунав (Русе) и Нефтохимик 2010.

За домакините Агнеса Дойчинова завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 16 борби. Петя Джамбазка добави 17 точки, Диана Найденова 13 точки, а Хуанита Уорд - 11 точки и 10 борби.

За шампионките се отличиха Олга Добровина с 19 точки, Катерина Дорогобузова с 18 точки и Мария Желязкова с 13 точки.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години