3. Левски призна, че се е възползвал от европейската умора на Дунав 8806

Левски призна, че се е възползвал от европейската умора на Дунав 8806

Софийският тим се възползва максимално и победи със 77:73

Треньорите  на Дунав 8806 и Левски Георги Божков и Стефан Михайлов отчетоха, че резултатът от срещата между двата  отбора е заслужен с оглед на показаното от тях. Софийският тим се възползва максимално от натрупаната в русенските редици умора от мачовете в турнира за Еврокупата на ФИБА и победи със 77:73 в зала „Дунав“.

Божков  поздрави своя колега и призна грешките на дунавки.

„Играха по-добре от нас през цялото време. Смятам, че в защита бяхме много бавни и тежки. Въобще не можахме да се справим, особено с шутовете на Ралица Нанева, която направи изключително силно първо полувреме, а и до края на мача. Явно в този мач не играхме добре“, заяви треньорът на „Дунав 8806“.

Стефан Михайлов разкри на какво е заложил в подготовката си за тази среща.

Дунав 8806 е отбор, който играе в Европа, тази седмица имаше 3 мача, имаше два дни път и реално само един ден за тренировки. Този отбор няма тренировъчен процес като нашия. Това, което казах на момичетата е през последните 7-8 минути да бъдат в мача, когато в Дунав 8806 има умора и ние да надделеем физически. Друго, което им казах е да атакуват Жаклин Златанова. Гледах мача с Хасково 2012. Тя е човекът, който спечели мача с Хасково 2012 в последните минути. Ралица Нанева направи феноменални 25 минути. Шарел Алън също бе на ниво. Наташа Попович също се бори. Може би малко под нивото си бяха Виктория и Христина. Особено Христина, която имаше няколко стрелби, с които можеше да реши мача“, заяви Михайлов, като добави, че отчита израстване на отбора си.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор