3. Левски с драматична победа срещу Улцин

Левски с драматична победа срещу Улцин

"Сините" надделяха със 75:73

Отборът на Левски постигна трети успех в Балканската лига, след като се наложи по много драматичен начин със 75:73 като гост на КК Улцин (Черна гора).

Първата част се разви равностойно, но все пак „сините” имаха малка преднина след десет минути игра (21:18). Последва по-силно представяне от страна на Левски и по време на втората част българският тим увеличи преднината си, като на полувремето резултатът бе 45:33 в полза на Левски.

В третата четвърт „сините” се представиха доста под очакваното и дистанцията в точките бе намалена, като след края на третата част резултатът беше 57 на 50 в полза на българите.

Последната четвърт от мача се разви доста драматично. Резултатът в самия край бе 75:72, а домакините имаха право да изпълнят два наказателни удара. Първият бе реализиран (резултатът стана 75:73), а втория бе пропуснат умишлено. При борбата топката бе спечелена от играч на Улцин, но за щастие на „сините” кълбото не се оплете в мрежата и така не се стигна до продължения в срещата, като по този начин Левски постигна трета победа до момента.

КК Улцин 73:75 Левски (18:21; 15:24; 17:12; 23:18)

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки