3. Левски се справи с Монтана за втора поредна победа в НБЛ за жени

Левски се справи с Монтана за втора поредна победа в НБЛ за жени

Шарел Алън беше най-резултатна за "сините" с 25 точки

Левски се наложи над Монтана 2003 със 70:67 (15:24, 22:13, 15:7, 18:23) точки в дербито на третия кръг на Националната баскетболна лига за жени. Това бе втора поредна победа, след като преди няколко дни "сините" се наложиха и над Рилски спортист като гости в Самоков. Това бе първа победа за Левски у дома пред собствена публика.

Гостенките започнаха по-добре срещата, а Левски срещна затруднения срещу зоновата им преса. Така Монтана бе напред с 9 точки след 10 минути игра - 24-15. Последва силна втора част за "сините", решиха проблема със защитата на гостенките, а и те се поумориха с агресивното пазене. Така на почивката резултатът бе изравнен - 37-37.

Силната игра на Левски продълви и веднага след старта на второто полувреме. Левски поведе и поддържаше резултат до самия край на мача. След няколко смени на лидерството в мача, Монтана 2003 имаше преднина от 2 точки, влизайки в последната минута от срещата. Христина Иванова вкара тройка, за да изведе тима си напред.

Последва веднага грешка на Монтана и Виктория Стойчева вкара на бърза атака за 3 точки аванс за Левски при 40 секунди до края. Радостина Славова върна един кош, а американката Шарел Алън бе фаулирана и не трепна от наказателната линия за 70:67 при оставащи 11 секунди. Гостенките стреляха от тройката в отчая опит, но топката едва стигна до ринга, с коеот мача приключи.

Най-резултатна за Левски беше Шарел Алън с 25 точки. Христина Иванова вкара 14 точки, а с 12 тояки и 7 борби приключи Ралица Нанева. Силен мач и за черногорката Наташа Попович - 17 борби, 9 точки и 4 асистенции.

За гостенките от Монтана с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 10 борби се отчете Милена Томова, а с по 15 точки завършиха Олена Самбурска и Радостина Славова.

В другата среща Хасково 2012 победи гостуващия Берое с 81:72 (16:20, 26:11, 17:18, 22:23) точки след силна втора част. За домакините Кения Макби с 20 точки и 20 борби, по 18 точки добавиха Катя Кордова и Биджони Рийвс. За Берое с 21 точки завърши Вера Перостийска.
Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор