3. Левски сломи Рилецо насред Самоков в Балканската лига

Левски сломи Рилецо насред Самоков в Балканската лига

"Сините" ще спорят утре за трофея с израелския Галил Гилбоа

Левски победи домакина Рилски спортист с 84:74 и се класира за финала в Балканската лига пред екзалтираните фенове в "Арена Самоков". „Сините” ще спорят за титлата в Балканската лига за втора поредна година срещу израелския Галил Гилбоа.

Рилецо спечели правото да бъде домакин на заключителната фаза - Финалната четворка - на турнира, но нямаше сили да спре Левски. Мечтата на Константин Папазов се сбъдна и за първи път в историята на турнира отборът домакин на Финалната 4-ка няма да триумфира с титлата.

Българското дерби предложи много емоции на феновете, които за 7-ми път през сезона се изправяха един срещу друг. "Сините" от София успяха да постигнат 5-ти успех над един от най-качествените отбори в България.

Още в първата четвърт стана ясно, че инициативата ще бъде изцяло в играчите на Левски, които поведоха с впечатляващите 15 точки при 24:9. Домакините се отпушиха и започнаха да бележат по-често, но въпреки това преднината на съперника им беше значителна и на полувремето - 43:31.

В третата третина Левски не позволи изненади и продължи да диктува темпото, за да набъбне авансът му на над 20 пункта в един момент. В крайна сметка при 64:45 започна последната част, а финалната сирена дойде при 84:74.

Павел Иванов беше най-резултатен от тима на Константин Папазов с 21 точки и 7 борби, а привлеченият само преди месец Младен Пантич отново се изяви на висота и наниза 18 пункта.

Марко Маринович също допринесе за успеха на "сините" със своите 16 точки, превръщайки се в третия баскетболист, завършил с двуцифрен актив дербито от Балканската лига.

Водещият реализатор в турнира до момента Тери Смит (средно по 19.6 точки на мач) този път не можа да демонстрира обичайната си висока форма и приключи с 13 пункта. Бранко Миркович наниза 20 точки и беше номер 1 за Рилецо, докато Станислав Ваклинов също се отчете с 13 пункта.

Левски ще се изправи срещу действащия шампион на Балканската лига Галил Гилбоа във финала утре, след като израелците победиха с 85:76 македонския Куманово 2009 по-рано днес.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже