3. Лейкърс остана в играта, седми мач решава титлата в НБА

Лейкърс остана в играта, седми мач решава титлата в НБА

Лос Анджелис прегази Бостън с 89:67

Лос Анджелис Лейкърс спечели мач номер 6 от финалния плейоф за титлата в НБА срещу Бостън Селтикс. След домакински успех с 89:67 (28:18, 23:13, 25:20:13:16) в предпоследния двубой „езерняците” изравниха серията, която преди днешната среща с „детелините”, които водеха с 3:2 победи.

Кобе Брайънт отбеляза 15 точки за Лейкърс, които на полувремето бяха отворили преднина от 20 точки при 51:31. Домакините доминираха поредния мач от плейофите, които за първи път от пет години насам ще се изиграят в пълния си формат от седем мача.
Рей Алън се отчете с 13 точки, като успя да вкара и тройка след рекордния брой от осем резултатни стрелби извън дъгата, които постигна в мач номер 2. Благодарение основно на Алън Бостън водеше с две точки в края на първата четвъртина, но домакините отвърнаха със серия от 16:4 точки, които в крайна сметка решиха остатъчния развой на мача.

Разочарованието за Бостън стана пълно, след като загуби центъра си Кендрик Пъркинс, който получи контузия в дясното коляно и ще пропусне решаващата среща този петък.

След първата четвърт Лейкърс водеха с 28:18, а след това единствено раздуваха преднината си въпреки факта, че Брайънт получаваше чести почивки. Пол Пиърс и Саша Вуячич продължиха да трупат точки. Третата част домакините взеха с още пет точки преднина, а в последната просто доиграха мача, вкарвайки само две точки в последните три и половина минути.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича