Лейкърс остават непобедими, бият и в Ню Орлиънс

Лос Анджелис Лейкърс продължават не знаят какво е загуба през новия сезон. "Езерняците" успяха да се наложат и при гостуването на коравите Ню Орлиънс Хорнетс с 93:86.

По този начин те останаха единственият тим без загуба в НБА, след като Атланта Хоукс претърпя поражение в Бостън.

За разлика от друг път, сега Лейкърс заложиха изцяло на отборната игра, без да залагат ицяло на уменията на Кобе Брайънт. Той записа 20 точки, колкото и Дерек Фишер, а Пау Гасол и Андрю Бинъм добавиха по 14 за успеха.

Невероятен мач за домакините изигра Крис Поуп, който завърши с 30 точки, 13 асистенции и 7 борби, но това не бе достатъчно.

Гостите започнаха шеметно и водеха на почивката с 51:30, което им позволи да намалят газта през второто полувреме. Така те постигнаха седмата си победа от старта на кампанията, а Хорнетс са с 4 победи и 3 загуби.