3. Лейкърс разби Спърс и без Леброн

Лейкърс разби Спърс и без Леброн

"Езерняците" победиха с 123:92

Лос Анджелис Лейкърс постигна трета поредна победа през сезона, след като надви Сан Антонио Спърс със 123:92 в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

В „Crypto.com Arena“ в Ел Ей домакините тръгнаха много силно и до почивката водеха с 18 точки (66:48). През последните две четвърти от срещата отново Лейкърс бяха по-добри и до края успяха да стигнат до разлика от 31 точки.

В отсъствието на голямата звезда на „езерняците“ ЛеБрон Джеймс, най-резултатен за тях бе Антъни Дейвис. „Веждата“ прекара 28 минути на паркета, като за това време вкара 30 точки и направи 18 борби и 2 асистенции.

От другата страна Девин Васел остана със 17 точки, 4 борби и 4 асистенции за 29 минути игра, но те не бяха достатъчни, за да може тексасци да избегнат тежкото поражение, което 5-а поредна загуба за тима.