3. Лейкърс с нов резил - падна от Сан Антонио Спърс

Лейкърс с нов резил - падна от Сан Антонио Спърс

Шампионът на НБА претърпя третата си поредна загуба

Шампионът на НБА Лос Анджелис Лейкърс претърпя трето поредно тежко поражение. След катастрофалните домакински загуби от Милуоки Бъкс и Маями Хийт, тази нощ "Езерняците" отстъпиха с 82:97 пред Сан Антонио Спърс като гости. "Шпорите" дръпнаха с 9 точки разлика след първата четвърт, но във втората отборът на Фил Джексън доминираше и на полувремето Лейкърс имаше 2 точки аванс. През втората половина на дербито от Западната конференция обаче тексасци наложиха волята си над шампионите.

Две от големите звезди на Сан Антонио - Тим Дънкан и Ману Джинобили, бяха неузнаваемо слаби, като реализираха общо само 11 точки, но това не попречи на домакините да се поздравят с победата. Дънкан вкара един-единствен кош в целия мач и завърши с 2 точки, но плеймейкърът Тони Паркър бе на висота и записа 23, като стана най-резултатният баскетболист в срещата. Голям мач за Спърс направи младият център Дехуан Блеър - 17 точки и 15 борби. Крилото Ричард Джеферсън пък се отчете с 15 точки и 7 борби. За гостите от Лос Анджелис прилично се представи само суперзвездата Коби Брайънт. Гардът вкара 21 точки, но при стрелба от игра 8-27. Коби бе единственият играч на Лейкърс, който отбеляза повече от 10 точки. Испанският център Пау Гасол направи слаб мач с 9 точки и 5 борби.

В същото време, фаворитите в Източната конференция взеха мачовете си тази нощ. Бостън Селтикс се наложи с 95:83 над Индиана Пейсърс като гост, Маями Хийт надигра у дома Ню Йорк Никс със 106:98 след 40 точки на Дуейн Уейд, а Орландо Меджик разби като гост Кливланд Кавалиърс със 110:95. Чикаго Булс пък се справи с показващия впечатляваща форма в последно време тим на Милуоки Бъкс с 90:77. Изненадата на деня се получи в Далас, където тимът на Маверикс отстъпи със 76:84 пред Торонто Раптърс.