3. Лидерът Кливланд и Бостън с очаквани победи

Лидерът Кливланд и Бостън с очаквани победи

Кавс побеждават с 40 точки на Леброн, след като Пистън губят играч

Кливланд Кавалиърс победи госта Детройт Пистънс с 99:92 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Трудната победа на водача във временното класиране в Източната конференция бе помрачена от инцидент с гарда на Пистънс Родни Стъки. Играчът на гостите припадна на резервната скамейка във втората минута на третата част от мача. Стъки бе откаран моментално с линейка в местна клиника, където лекарите заключиха, че припадъкът е в резултат на пристъп. Състоянието на баскетболиста сега е стабилно.

Припадъкът на 23-годишния Стъки, който е втори за сезона, доведе и до обрат в срещата като преди това Пистънс водеше със 67:61.

Леброн Джеймс записа шести пореден дабъл-дабъл в Лигата с 40 точки и 13 борби. В края на третата част Крал Джеймс отбеляза поредни тройки, с които намали преднината на Пистънс до 70:68. След кратка почивка в началото на последната четвърт Джеймс обърна мача изцяло в полза на Кливланд. Антон Джеймисън прибави 17 точки за победата на домакиинте.

Тейшон Принс отбеляза 23 точки за Детройт, Ричард Хамилтън остана след него със сбор от 20.

Бостън Селтикс се наложи като гост на Филаделфия Сиксърс 96:86. Победата бе шеста по ред за Селтикс, които бетонираха участието си в предстоящите плейофи. Кевин Гарнет записа 22 точки и осем борби. Рей Алън и Раджон Рондо спомогнаха с по 16.

Гардът Луис Уилямс реализира 22 за Фили, а Андре Игуодала прибави 14.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича