3. Локомотив Кубан се класира за първия си финала в Еврокъп

Локомотив Кубан се класира за първия си финала в Еврокъп

Руснаците елиминираха Валенсия в полуфинала

Руският Локомотив Кубан се класира за първи път в историята си за финала на баскетболния турнир за мъже Еврокъп. Тимът от Краснодар загуби полуфиналната среща-реванш от испанския Валенсия с 63:68 като домакин, но успехът с 97:87 като гост в първия мач се оказа достатъчен за класирането за решаващия мач за трофея.

Испанците бяха по-активни във втората среща и дори изравниха общия резултат от двама мача при 63:53 в средата на четвъртата част, но за повече нямаха сили.

Най-полезен за руснаците с 19 точки беше Ник Калатес. Джими Бейрън добави 11 точки.

За Валенсия с по 14 точки завършиха Стефан Маркович и Боян Дублевич.

На финала на 13 април в Шарльороа (Белгия) Локомотив Кубан ще срещне победителя от мача между Билбао Баскет (Испания) и Будивелник Киев (Украйна).

Испанците са фаворити преди реванша тази вечер, след като спечелиха първата среща като гости с 93:83.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже