3. Лукойл Академик е първият финалист за Купата на България

Лукойл Академик е първият финалист за Купата на България

"Студентите" се наложиха безпроблемно над Ямбол

Отборът на Лукойл Академик не даде никакви шансове на Ямбол и без проблеми се класира за финала на турнира за Купата, където ще защитава отличието. "Студентите" надделяха над Ямбол с 81:56.

За шампионите срещата започнаха Брандън Хийт, Тодор Стойков, Даръл Уоткинс, Боян Попович и Димитрис Харитопулос. За Ямбол стартовата петица бе Юлиан Радионов, Неманя Милошевич, Станислав Говедаров, Лука Сиеклоча и Мартин Дурчев.

Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аврамов със 17 точки, докато за Ямбол Станислав Говедаров отбеляза 13.

Двата отбора изиграха много интересна първа част. След размяна на по кош и по една тройка резултатът бе равен 5:5. Шампионите успяха постепенно да натрупа преднина до 6 точки при 19:9. Ямбол отвърна с 8 поредни точки, от които две тройки на Станислав Говедаров и поведе в резултата - 17:15. С тройка на Боян Попович със сирената Лукойл Академик взе първата част с 18:17.

В началото на втората част в играта на двата отбора имаше много брак, а стрелбата им не бе на ниво. За близо половината от игралното време на втората четвърт Лукойл Академик вкара 8 срещу само 1 точка за Ямбол от наказателен удар на Мартин Дурчев. Три минути и половина преди почивката Лукойл Академик успя да поведе с 14 точки в резултата - 32:14, след контраатаки след грешки на символичните гости. На почивката преднината на шампионите бе 15 точки - 38:23.

В началото на третата част Лукойл Академик успя да увеличи аванса си до 22 точки при 52:30. Преди последната част Лукойл Академик имаше комфортна преднина от 24 точки.

До средата на последната част Лукойл Академик натрупа още по голяма преднина - 34 точки при 75:41 и с това окончателно реши изхода от двубоя. До края шампионите поддържаха преднината си и заслужено спечелиха мача.

Втората полуфинална среща от 20 часа противопоставя отборите на Левски и Рилски спортист.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже