3. Лукойл Академик отново е шампион на България по баскетбол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лукойл Академик отново е шампион на България по баскетбол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Лукойл Академик стана шампион на България по баскетбол за десети пореден път, след като тази вечер се наложи над Левски с 87:82

Отборът на Лукойл Академик стана шампион на България по баскетбол за десети пореден път, след като тази вечер се наложи над Левски с 87:82 (21:20; 21:22; 15:18; 30:22). Това бе трета победа за „студентите” във финалната серия от НБЛ срещу „сините” и по този начин Лукойл Академик триумфира за пореден път в родния шампионат по баскетбол.

Срещата, която се игра в зала „Универсиада” в София, бе доста вълнуваща. Левски стартира силно двубоя, но постепенно Лукойл Академик се активизира, като в крайна сметка в края на първата четвърт резултатът бе 21:20 в полза на „студентите”.

В началото на вторите десет минути Лукойл Академик успя да поведе с пет точки разлика (27:22), но постепенно Левски съумя да поизравни играта и на полувремето резултатът бе равен – 42:42.

Началото на третата четвърт бе равностойно, а постепенно „сините” успяха да поведат с девет точки разлика, но до края на частта „студентите” намалиха изоставането си (57:60).

Последната четвърт бе доста вълнуваща, като в един момент Левски отново успя да дръпне на Лукойл Академик с повече от пет точки, но след това се стигна до серия от 12 поредни точки за „студентите” и нито една точка за „сините”, като по този Лукойл Академик поведе със 75:70. Последните минути бяха доста драматични, а в крайна сметка Лукойл Академик успя да спечели мача с 87:82, а по този начин да грабне и титлата в НБЛ.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години