3. Лукойл Академик се сбогува с Купата на България

Лукойл Академик се сбогува с Купата на България

Шампионът на България Лукойл Академик отпадна сензационно на четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като загуби от Рилски спортист с 80:82 в Ямбол.

Баскетболистите от Самоков започнаха вихрено мача и взеха първата четвъртина с 19:25. "Студентите" губеха на полувремето с 33:42. Рилски Спортист спечели и третата четвъртина с 17:21, като преди последната част водеше с 13 точки. Шампионите се опитаха да обърнат нещата в своя полза, взеха последната четвърт с 30:19, но това не бе достатъчно и те напускаха безславно турнира в Ямбол.

Симеон Найденов реализира 19 точки срещу бившия си тим, Богдан Андонов добави 15, а Робърт Престън реализира 14 за самоковци. За шампионите най-добре се представи Перо Антич, който вкара 19 точки. Тодор Стойков реализира 16, а Уили Дийн вкара 14 точки. Рилски спортист ще спори с Балкан за място във финала.

В първия мач по-рано днес Балкан Ботевград победи Черноморец Бургас с 88:78. От 18:00 ч започва мачът между Ямбол и Левски, а от 20:15 ч е срещата между Черно море и Спартак Плевен.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича