3. Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок

Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок

“Студентите” отстъпиха със 73:75 в залата в Самоков

Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок в двубой от турнира Еврочалъндж. “Студентите” отстъпиха със 73:75 и вече имат 4 загуби и 1 победа, което на практика сведе шансовете им да продължат напред в надпреварата до нулата.

Двубоят се проведе в зала “Арена Самоков”, като всичко се реши в последната четвърта част, когато българският отбор излезе напред в резултата с 11 точки, след като до този момент срещата вървеше равностойно. Центърът на домакините Бруно Шундов избухна с две много важни тройки. Но сериозни грешки в защита и нападение в заключителните минути заличиха този аванс и позволиха на съперника да победи с 2 точки разлика.

Чарлз Томас вкара 20 точки и овладя 8 борби за Лукойл Академик, Бруно Шундов добави 19 точки, а Тери Смит остана с 18 точки. Янар Талц реализира 17 точки за Тарту Рок, а Герт Дорбек се отчете с 15.

“Загубихме, защото имахме проблеми с контузени и нямахме много варианти. В нападението не си изпълнихме задачите в последната част. Съдията също оказа влияние. Имаме достатъчно опитни състезатели. Напрежението винаги го има, няма как”, каза след мача треньорът на Академик Йовица Арсич.

Везенков поведе Олимпиакос към победа над Арис с 22 точки (ВИДЕО)

Българинът игра само 20 минути, но беше ключов за успеха на отбора си

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)