3. Лукойл грабна Купата на България

Лукойл грабна Купата на България

„Студентите” се наложиха над Левски във финала с 84:73

Баскетболният шампион Лукойл Академик спечели и турнира за купата на България при мъжете. Момчетата на Сашо Везенков се наложиха над Левски с 84:73 точки (17:18, 13:16, 29:15, 25:24) и триумфираха в надпреварата за трета поредна година.

Левски започна отлично срещата и поведе с 6:3. Шампионите вкараха първите си точка от игра след малко повече от две минути игра чрез тройка на Тодор Стойков и изравниха резултата при 6 ранни. Последваха седем поредни точки за "сините" и те успяха да поведат с 13:6.

Шампионите обаче показаха класа, възползваха се от няколко безрезултатни атаки на Левски и около две минути преди края успяха да обърнат резултата в своя полза - 15:14. Така "сините" успяха да вземат първата четвърт с 18:17. Отлични прояви за Левски през първата част имаше Николай Върбанов, който за 6.49 минути игра реализира 6 точки и спечели 7 борби.

В началото на втората част след три минути игра Лукойл Академик успя да изравни резултата при 22:22. Последва още едно равенство при 24:24, след което Левски реализира 8 безответни точки, като тройки реализираха Марко Маринович и Чавдар Костов. На почивката Левски имаше аванс от 4 точки - 34:30.

Третата част бе изключително оспорвана, а резултатът се движеше кош за кош. Левски взе минимално предимство в началото и увеличи аванса си на 7 точки - 39:32. Шампионите обаче след пет и половина минути игра успяха да намалят изоставането си на 2 точки - 45:47, а малко по-късно с тройка на Брандън Хийт поведе в резултата. Брандън Хийт наниза още три тройки и един кош и преди последната част преднината на шампионите бе вече 10 точки. За три минути през последната част Левски успя да свали пасива си до 4 точки при 59:63.

С две поредни тройки на Боян Попович и Божидар Аврамов и кош на Дарил Уоткинс Лукойл Академик отново дръпна в резултата с 12 точки в средата на последната част - 71:59. Три минути преди края за пет лични нарушения игра напусна Димитър Ангелов от Левски. До края на частта Лукойл Академик не остави шансове на "сините" и спечели двубоя и съответно Купата на България.

Малко преди края за пет лични нарушения игра напусна и капитанът на Лукойл Академик Тодор Стойков. Секунди преди края пет лични нарушения направи и Дарил Уоткинс.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже