3. ЛукОйл на крачка от финала след 66:58 срещу Монтана

ЛукОйл на крачка от финала след 66:58 срещу Монтана

Дамският баскетболен Лукойл Нефтохимик постигна втора победа в полуфиналните плейофи в НБЛ, след като се наложи над тима на Монтана 2003 с 66:58

Дамският баскетболен Лукойл Нефтохимик постигна втора победа в полуфиналните плейофи в НБЛ, след като се наложи над тима на Монтана 2003 с 66:58. Срещата се игра в Бургас, а след успеха ЛукОйл вече води с 2:0 победи в серията и е само на един успех от достигането на финала. Третият мач между двата тима е в Монтана на 26-и април.

Двубоят започна страхотно за гостенките, които набързо поведоха с 10:4. До края на четвъртината Монтана продължи да доминира и в крайна сметка се оттегли на почивка при 20:11 в своя полза. През втората част двата отбора започнаха да се движат кош за кош, като никой не съумяваше да намали или увеличи преднината. Тази част завърши наравно 15:15, което значеше, че на полувремето Монтана води с 35:26.

През втората част обаче бургазлийки се събудиха и вдигнаха рязко оборотите в търсене на промяна на статуквото. Домакините не позволиха на съперника си да отбележи кош цели 4 минути и половина, като през това време изравниха резултата. Така, след края на тази трета част отборът на ЛукОйл вече водеше с минималното 47:45. Решителната четвърта част отново започна по-добре за домакините, които набързо увеличиха преднината си с няколко коша в първите минути. В края на двубоя гостенките от Монтана опитаха натиск и стопиха дефицита си до 4 точки, но в крайна сметка загубиха с 58:62.

Най-добра за победителките бе
Вера Перостийска, която завърши с дабъл дабъл от 27 точки и 13 борби. За Монтана най-добри бяха Ивелина Вранчева и Зоя Станоева, които се отчетоха с по 14 точки.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича