3. Лукойл надигра Рилецо в Самоков – 91:75

Лукойл надигра Рилецо в Самоков – 91:75

Шампионите от Лукойл Академик постигнаха поредна победа в шампионата, като надиграха Рилски спортист в Самоков с 91:75 точки. В отделните части 22:11, 20:21, 22:21, 27:22.

Силен мач на Каспарс Камбала, който завърши с 26 точки. От победителите 19 вкара Бауман, а 13 Тодор Стойков. За домакините най-резултатен бе македонецът Караджовски с 22 точки. Иван Лилов вкара 21, а Александър Груев 9.

На почивката Лукойл Академик водеше с 10 точки, като стартира много силно двубоя. Здравата защита на гостите им даде предимство след първите 5 минути от 11 точки, домакините вкараха само 2, а в осмата минута резултатът бе 6:19.

В 10-а минута 11:22. последваха силни три минути за Рилецо и в 13-а минута резултатът бе намален на 3 точки – 21:24. тогава силно включване на Тодор Стойков даде отново преднина от 7 точки на гостите. На полувремето най-резултатен за Лукойл бе Камбала с 22 точки и Тодор Стойков с 8, а от домакините бе Иван Лилов с 9 точки.

Второто полувреме започна с 5:0 за домакините, които успяха да стопят разликата на 37:42. в 27-а минута при 5 точки за Лукойл съдиите свириха техническо нарушение на старши треньора на домакините Александър Тодоров. Гостите не се възползваха да увеличат преднината си, като от линията на наказателния удар по веднъж пропуснаха Бауман и Стояновски. Последната четвърт в 36-а минута разликата в един момент стигна до 21 точки след вкарана тройка от Стояновски. Резултатът бе 85:64 за Лукойл.

В края на мача старши треньорът на Лукойл Йовица Арсич направи смени, като изкара от игра най-резултатния си баскетболист Камбала и крайният резултат от срещата е победа за шампионите, които в последно време имаха проблеми в мачовете си с Рилски спортист.
Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки