3. Лукойл надви кипърци за едно полувреме

Лукойл надви кипърци за едно полувреме

Силно второ полувреме изведе Лукойл Академик до победа в турнира „45 години Самел” в Самоков. След като губеха на почивката с 5 точки – 41:46, баскетболистите на Георги Младенов изиграха много силни втори 20 минути и се поздравиха с успех над кипърския АЕЛ Ларнака – 96:83. Това всъщност бе и най-голямата постигната разлика от Лукойл Академик в срещата, а кипърци в един момент през първото полувреме имаха аванс от също толкова точки.

АЕК Ларнака показа добър баскетбол през първите две части и съвсем заслужено водеше в резултата през цялото първо полувреме. В неговия край Лукойл Академик остана без Христо Николов-Гларуса, който бе дисквалифициран за две неспортсменски нарушения в мача. Въпреки че бяха без него през второто полувреме, „студентите” играха далеч по-добре, успяха в края на третата част да обърнат развоя на срещата до 65:64 и през последната част сломиха съперника си. Тодор Стойков и Айзък Уелс бяха най-резултатни с по 19 точки за победителите, Уокър Ръсел добави 18, а Бранко Миркович завърши с дабъл дабъл – 14 точки и 10 асистенции.

Трима играчи на шампионите завършиха с по 7 точки – Веско Веселинов, Ники Върбанов и новият център на отбора Ърнест Браун. Браун обаче отново натрупа бързо нарушения и затова бе само 10 минути на терена. За гостите от Кипър Владимир Дуйович завърши с най-много на терена – 20 точки, Валдас Дабкус добави 17, а американското крило Джей Ар Стрикланд вкара 13 точки.

В сряда от 16.00 часа Лукойл Академик играе срещу македонския Фени Индустри, а победа ще означава и първо място в групата и противопоставяне по всяка вероятност на Левски във финалната среща от турнира в петък вечер. „Сините” от своя страна имат мач от 20.30 часа с КК Пирот – отбор, който загуби само преди няколко дни с 56 точки разлика, при това у дома, от Лукойл Академик. В третия мач за деня в Самоков, домакините играят с АЕК Ларнака, но тази среща не се зачита за турнира „45 години Самел”.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича