3. Лукойл Нефтохимик на победа от титлата при дамите

Лукойл Нефтохимик на победа от титлата при дамите

Шампионът Лукойл Нефтохимик победи като домакин Левски във втори пореден мач със 73:64 (23:16, 18:12, 18:17, 14:19) точки и води с 2-0 във финала на Националната баскетболна лига за жени. Играе се до три успеха от пет мача, а третата среща е на 16-ти април в София.

Възпитаничките на Петко Маринов поведоха с 10 точки - 21:11 още в началото на мача и задържаха водачеството си в резултата във всичките. На почивката домакините водеха с 13 точки - 41:28.
През второто полувреме нещата на терена не се промениха, а баскетболистките на Нефтохимик дори поведоха със 17 точки - 57:40.

В началото на решителните 10 минути "сините" намалиха дефицита си на 11 точки, но не успяха да стигнат до обрат и загубиха с 9 точки разлика.

Тамара Боуи изигра много силен мач за победителките и завърши с 25 точки и 7 борби. Олена Самбурска се включи с 16 точки и 6 овладени топки, а с 13 точки за успеха се включи Неда Джурич.
За Левски Наталия Топалова завърши с 22 точки, а Радостина Димитрова добави 16. С 14 точки и 6 борби пък се отчете Радослава Бъчварова.

Лукойл Нефтохимик - Левски - 73:64 (23:16, 18:12, 18:17, 14:19)

* Нефтохимик поведе с 2:0 победи в серията, където се играе до три успеха от пет мача. Третата среща е на 16-ти април в София.

състави:
Нефтохимик - Мария Цанкова 0, Олена Самбурска 16, Тамара Боуи 25, Детрина Уайт 7, Неда Джурич 13 (Силвия Пеева 0, Зоя Станоева 10, Мария Желязкова 2, Ана Соколан 0)
Левски - Радостина Димитрова 16, Памела Дечева 0, Наталия Топалова 22, Радослава Бъчварова 14, Диана Найденова 3 (Доли Цанкова 0, Петя Джамбазка 9, Тонка Тенчева 0, Моника Гаврилоска 0)

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки